İçeriğe geç

Bodhi Lİnux 3.0.0.

Bodhi linux varsayılan olarak Enlightenment(E19) arayüzünü kullanan, 3.0.0 sürümüyle hızlı ve minimalist bir Linux dağıtımıdır.

Bodhii Linux 3.0.0 Ubuntu 14.04 LTS tabanlı, Enlightenment(E19) ile birlikte çünkü hafif bir dağıtım olmaya yolunda, varsayılan olarak sadece birkaç uygulama var: Midori(web tarayıcı),nm-uygulaması (bağlantı yönetim uygulaması) 0.9.8, birkaç özel Enlightenment uygulaması Terminology (terminal emulator) 0.8.0 gibi , ePad (text editor) 0.9.0, ePhoto (resim görüntüleyici) , eepDater (güncelleyici) 0.14 and Enlightenment dosya Yöneticisi.

Ayrıca Bodhi Linux’un varsayılan olarak kullandığı Numix (Bevel) iconlarından bahsetmemiz gerekir

bununla birlikte Bohdi Linux 3.0.0 Xorg server 1.15.1, Mesa 10.1.3 ve Linux 3.16 ve bunu yanında

32-bit ISO ve 64-bit ISO, ayrıca ISO non-PAE(3.2) Linux Kernel ve i486 desteği var, yani eski donanımlı bilgisayarlarda da kullanılabilir, hem de Chromebook ISO’su var(SeaBIOS içeren Chromebook lar)

Aşağıda bazı ekran görüntüleri mevcut:

Bunun yanında Bohdi Linux 3.0.0 ile birlikte Bohdi uygulama merkezi Wiki ve forumlar güncellenmiş. Uygulama merkezi (yazılım arayıp yükleyebilmekiçin Bohdi Linux’a özel geliştirilmiş küçük bir çevrimiçi yazılım veritabanı) geliştirilmiş, aramanın yanı sıra bir değerlendirme sistemi yer aldı.

Bohdi Linux 3.0.0. DOWNLOAD

Destek için Bohdi Linux 3 kullanıcı forum bölümünü kullanabilirsiniz.

 

 

 

Tarih:Linux

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın