İçeriğe geç

Pardus Topluluk Maceram (hüsran)

pardus topluluk

Bundan birkaç ay önce internette gördüğüm pardus topluluk takım başvurularına başvurdum. Heyecanlı bir süreçti kabul edildim ve AR-GE takımında olmak istediğimi belirttim.

Takıma katıldım. SAdece bir iki kişi aktif oalrak katılıyordu toplantıların çoğu 2 nadiren de 3 kişiye çıkıyordu. Bu durum bir ay devam etti. Sonra Pardus Takım liderine aktif olmayanları atmasını söyledik bunun böyle yürümeyeceğini biliyordum. O da ısrarla atmadı puan sistemi gibi şeyler söyledi. Sonra sadece takım lideri ve benim olduğum AR-ge takımdan lider ayrıldı ve ben bir süre yalnız kaldım daha sonra başka bir Ar-ge takım lideri getirildi, bir arkadaş daha geldi ve 3 kişi olduk.

Böyle artık işler düzene girecek derken bu yeni gelen takım lideri de ilk haftadan sonra bir daha göremedik :). Bu durumdan tekrar topluluk lideri ile iletişim kurmaya çalışmadık çünkü işe yaramayacağını biliyorduk.

Evet artık lidersiz bir takım olarak yolumuza devam etme kararı aldık bu seferde Pardus takım liderine çeşitli öneriler sunduk. O da bu önerileri zaten biz yapıyoruz gibi bir cevap verdi, ben de tamam o zaman biz de dahil olalım dedim ve buna cevap vermedi 🙂

En son topluluktan bağımı koparmam Pardus takım liderinin mobil takımında toplantı saati vermesi ve bu toplantıya gelmemesiyle buranın bir vakit kaybı olduğunu anlamış oldum tam 1 saat lider bekledik 🙂

Bir konu hakkında bilgi sahibi deneyimli olmak ayrı şey, bir topluluğu yönetmek ayrı şey.
Genelde pardus topluluğu şişirme laflarla gazlanıyor ama gelin görünkü pek fazla birşey olduğu yok.

Tabi hak yememk lazım bazı küçük şeyler yapılıyor ama genel madan topluluk bitik durumda.

Tarih:Uncategorized

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın