İçeriğe geç

Apple watch gelecek ama

apple watch

 

Apple watch çıktığından beridir çok ışıltılı bri reklam kampanyası sürdürüyor. Gelecek günlerde Türkiye’de de  satışa çıkacak ama geçen bu sürede ne kadar abartıldığı belli oldu satış rakamları 13 Nisan da günlük 35 bin iken şimdilerde 5 bin e kadar düştüğü tahmin ediliyor. Beyonce un bile artık apple watch ını takmadığı söyleniyor.

 

E o zaman gereksiz olduğu anlaşıldı her zamanki gibi apple ın pazarlama kampanyası sonucu çok fazla ses getiren ürünler ve marka olduğu için alınan ürünler teknoloji açısından pek de bir anlam ifade etmiyorlar. Teknoloji şirketinden çok pazarlama şirketi gibi birşey.

 

Peki neden iyi bir cihaz değil ?

Bİrincisi ekranı çok küçük facebook şu anda bu cihaza uygulama çıkartamıyor, çünkü ekranı çok küçük bu kadar küçük bir ekranda insanalr hem resimleri hem hem yazıları nasıl görecek ? ve bu nasıl kullanışlı bir model olacak?

Diyelim yazı okuyacaksınız ekran zaten 3 4 santimetre boyutunda ee yazı karakteri büyük olsa o kadarcık ekranı sürekli kaydırmanız gerekli küçük olsa taa gözünüzün dibine kadar getirmeniz gerekli, üstüne birde cevap yazmak istedğinizde ne oalcak tekrar telefonunuzu çıkartacaksınız. Ne gerek varki buna direk telefonunuzdan bakabilirsiniz. Bir de resim ve video içeriği internette bu kadar yükselişteyken kim bit kadarcık ekranda resim bakar video izler ki.

Birde nabız ölçer gibi uygulamları var bunu kullanan paranoyak olabilir benim gibi biriyse. Şarj konusundan bahsetmiyorum bile.

 

Tabi bazı yararlı uygulamaları olabilir, çok fazla etkileşim gerektirmeyen uygulamalar gibi. Bunun için 2 bin  lira vermeye değmez bence. Bana gerekli mi diye sorarsanız pek de gerekli bir cihaz değil.

 

 

Tarih:Uncategorized

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın