ADALET -26 yazarin eseri

Evet Adalet tam 26 yazarin katkilariyla her yazarin kendi bölümünü yazarak oluşan bir kitap. Projenin başında Andrew F. Gulli var tabi ona destek çıkan birçok kişi ile birlikte.

Kitap gelirleri yazarlardan arta kalanlar kanser vakfına yani Lösemi & Lenfemo vakfina bağışlanmış. Ayrica yazar bu projede ona destek olan arkadaşı Less Pockell i de kanserden kaybetmiş.

 

Bu kadar bilgiden sonra kitaba geçelim 430 sayfalik bir kitap sona doğru cok hareketleniyor. İlk önsözde katili tahmin edemeyeceksiniz diyordu bende karakterleri not alarsk okudum ama yok olmadi bende tahmin edemedim 🙂 . Bu kadar iddali olmasinin nedeni tek bir yazardan olmamasi her bölümde akisin degisme ihtimali var aslinda bu kitap tam bizim storygam gibi 🙂

Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Bazi bölümler yazarlarin farkliligi anlaşılıyor kullandıkları kelimeler veya betimleme bu yonden guzel farkli bir deneyim oluyor ve bu gorebileceginiz en melez kitap :).

Konusuna gelince Rosemary adinda genç bir kadin kocasini öldürmekle suçlanıyor ve idama mahkum ediliyor. Ama o bu suçu işlemedi. Christoper in katili delillerle kabak gibi Rosemary oluyor ce idam ediliyor. Dava surecinde Jon Nunn adlı dedektif bu durumu kanıtlayamaz ve idamdan 10 yil sonra bile bu davayi düşünür bu süre zarfinda işinden ve eşinden olur. Jon bu davaya hayatını adamıştır ve adaletin yerini bulmasini ister ve Rosemarie ye olan borcunu odemek ister.

Hikaye boyle gelisiyor. İlk baslarda biraz sikiyor ama sonraya dogru akici oldu bence. Sizede tavsiye ederim. İyi okumalar.