SIR -Tami HOAG- Heyecan verici bir polisiye

 

Okulların açılmasına daha 18 gün var ve bende bu fırsattan yararlanarak kütüphaneye daldim, ne de olsa fazla kişi olmadığı için bütün kitaplarda raflarda olacaktı neyse uzun uzun baktım baktım sonra Tamı Hoag ın paranoya adlı kitabını okumuştum ve çok da güzel bir polisiye kitabıydı derken hemen yanında Sır adlı kitabıda vardı. Ve hemen yazara güvendiğim için gözüm kapalı onu aldım. Şimdi bir 30 sayfa okudum sonra aklıma geldi bu kitabını da okumuştum 🙂

sırtami hoag sır

Kitap konusu gerçekten çok harika, polisiye olayları güzel. Başlangıçta bir görmedim-duymadım-bilmiyorum cinayetiyle başlıyor ve bu eksende olaylar gelişiyor. Marissa Fordham vahşi bir şekilde öldürülüyor ve buda yetmezmiş gibi 4 yaşındaki kızı da yanında yaralı bir şekilde kurtuluyor. Katil onu boğuyor ancak kızın öldüğünü zannederek bırakıyor ve Hayley  kılpayı da olsa hayata tutunuyor.

Bu kısımdan sonrası karizmatik ve katillerin profilerini çıkarmakta efsane olan Vince Leone ve başarılı polis memuru Tony Mendez ile bu cinayeti çözmeye çalışıyorlar.

Bunun dışında Vince nin eşi Anne ve Marissa nın arkadaşı Sara Morgan da kitaptaki önemli karakterlerden. Gerçekten gizemli ve sizi bağlayan bir kitap.

Demek ki unutsamda gene aynı kitapları şeçme eğilimindeyim ya da ben hiçbir zaman değişmiyorum 🙂 Gerçi daha birkaç yıl oldu ama garip aklımda ismi ile yer etmemiş.