İçeriğe geç

Netflix üyeliğimi neden sonlandırdım ?

ban netflix

Yaklaşık 8 veya 9 aydır netflix üyeliği sahibiyim belki daha da fazla olaiblir. İlk üye olduğumda gerçekten iyi ve güzel içerikler vardı. İlk olarak içeriklerde göz gezdirdiğinizde gözünüze çarpan şey online ortamda çok fazla göremediğiniz araştırma, belgesel tarzı içerikler oluyor. Bunlardan birazını izledim ama hepsi ilgi çekici değil birkaç ilgi çekici içerik bulabildim, içlerinde yavan olanları da var en azından bana öyle geldi.

Sonra dizileri izlemeye başladım netflix yapımı çok güzel yabancı diziler var. Diziler güzel ancak bir sorun var bütün sezonu bir anda yayınlıyorlar e dolayısıyla kısa sürede izleniyor. İzlediğimiz şey bir hikaye anlatıyor, bunun bir kısmını izliyoruz eee sonra !!? o içerik bir yıldan uzun bir süre devamı gelmiyor, geçen bir yıl içinde de yeni başlağınız içerikler oluyor. Onlar da bir iki sezon verilip beklemeye geçiliyor.

Bunun şöyle bir kötü yanı var o geçen bir yıl içinde ben zaten o bölümleri ve hikayeyi çok çok çarpıcı bir şey olmadığı sürece unutmuş oluyorum, yani o heyecan kaybolmuş oluyor. Ben izlemek istediğim hikayenin devamını görmeden başını unutacaksam onu izlememin bir anlamı yok.

Bir insan olarak benim zamanım ve hayatım değerli bu kıymetli vakti sonunu yıllar sonra göreceğim bir hikayeyi izlemekle neden harcayayım ki !!Üstelik bu süre zarfında hikayenin başını unutma olasılığım azımsanamayacak bir oranda ise.

Bir süre sonra bu zaman ayırma olayı ile insanda bir suçluluk duygusu oluşmaya başlıyor “şimd iki saat dizi izlerim, boş ver zamanımı buna ayırmaya değmez” diyorsun.

Zaman kaybı olduğunu düşündüğüm bir içeriği izlemek suçluluk duygusu yaratıyor. Bunun sebebi de genelde netflix dizilerinin belli düşünce kalıplarında olaması. Ve sahnelerde empoze edilmeye çalışılan fikirleri görüyorsun. Bunların bazıları iyi, bazıları hoş değil.

Sonuç olarak para verip iyi vakit geçirmek için aldığım hizmet bambaşka yerlere gitmeye başlıyor ve bu insanı rahatsız ediyor. Bunu içinde olmak istemiyorum ve kullanmamaya karar verdim.


Tarih:Benim Yazılarım

Bu yazı yorumlara kapalı.